ТОВ “ВІН-АГРО-ЕКСПОРТ” розпочало будівництво нового елеватора


03 жовтня в селі Махаринці Козятинського району розпочато будівництво нового елеватора ТОВ «ВІН-АГРО-ЕКСПОРТ»  потужністю 65 тис. тонн.

За 1 годину на елеваторі прийматимуть до 600 тонн зерна на годину, а відвантажувати зможуть до 300 тонн. Крім того, на підприємстві передбачено будівництво залізничної гілки з метою відвантаження збіжжя залізничним транспортом. Планують, що в подальшому відвантажуватимуть до 54 вагонів на добу.

Завдяки будівництву нового комплексу в селі з’явиться до 100 нових робочих місць.

Майбутній елеватор буде відповідати сучасним стандартам та вимогам клієнтів.

З метою забезпечення високої якості зерна та зернобобових, які зберігатимуться на елеваторі, проектом передбачено будівництво та облаштування сучасної лабораторії з визначення хімічних та фізичних параметрів зерна.

Потужні зерносушарки, які планується встановити, зможуть сушити більш 2000 тонн будь-яких зернових культур з вологістю 28%. Сучасне зерноочисне обладнання забезпечить очищення до 8000 тонн зерна на добу.

Символом початку будівництва стало забиття першої сваї. Почесне право дати старт будівництву отримав перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, який зазаначив, що північ Вінницької області давно потребувала потужного елеватора, де можна зберігати зерно. Майбутній елеваторний комплекс стане у допомозі аграріям Козятинського району, які останнім часом нарощують темпи виробництва сільськогосподарської продукції.

Також в урочистому заході взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, директор департаменту агропромислового комплексу, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, керівництво району, представники будівельних компаній та громадськість села.

Поєднання аграріїв і інвестиційного проекту дасть можливість в майбутньому реалізувати багато аграрних справ у районі. Очікувана сума інвестицій становить 12 млн. дол. США.